Ода про школу

ОДА ПРО 17 ШКОЛУ

Слова: Н.Мілющенко

Музика: В. Лопата

Шкільні роки ніхто не забуде,

Жаль, що швидко так плине цей час.

Все найкраще у пам’яті буде:

Перша книжка, учитель і клас

Приспів:    Школо, рідна школо,

Не сумуй за нами.

Ближча і дорожча

Ти стаєш з роками.

Тут навчають нас мову любити

Рідний край і пісні чарівні

Нам без цього не можна прожити

Щиро вдячні ми вам, вчителі.

Приспів.

Біля школи шумлять осокори,

І берізка в вікно загляда.

Ти найкраща, сімнадцята школа,

Завжди в нашому серці жива.

Прапор школи

Прапор комунального закладу «Навчально – виховне об’єднання  «Загальноосвітня школа I-III ступенів № 17 – центр естетичного виховання «Калинка» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» - це офіційний символ школи.  За основу взято державний  Прапор України та герб школи. Прапор школи поєднує жовто-блакитний та малиновий кольори, що символізують:

·        жовтий – безкраї поля пшениці; тепло, любов, повага, толерантність, радість від спілкування, гармонія шкільного життя;

·        блакитний – безмежне українське небо; море знань, на хвилях якого пливе шкільний корабель, щоб безперервно відкривати вічні істини;

·        малиновий – давній  колір козацтва, що символізує територію козацьких зимівників, які є частиною сучасного міста ;

У верхній частині прапора розташована цифра 17, що означає номер навчального закладу.

Переглянути зображення прапора можна тут.

Герб школи

Опис герба НВО ЗОШ № 17

Герб навчального закладу є символом  школи, яка пройшла шлях від перших згадок в дореволюційному Єлисаветграді, школи робочої молоді в 20-ті роки  ХХ ст. - до школи нового сучасного типу в наші дні.

В центрі герба розташована  розкрита книга –  символ мудрості, джерела знань та життя.  Над книгою  золотий тризуб – малий герб України. Обабіч та внизу – золоте колосся пшениці, переплетене з кетягами калини. Калина – символ життя, крові, вогню, український  символ позачасового єднання народу. Золоте  колосся  пшениці – багатство  та єдність людей, як колосків у снопу. Золоте колосся пшениці, переплетене з кетягами калини на гербі школи є символом того, що набуття знань проходить на тлі патріотичного виховання учнів.

В нижній частині герба розташовано девіз: «Гідність. Знання. Честь.»

Гідність — це поняття моральної свідомості, яка виражає уявлення про цінність всякої людини як моральної особистості, а також категорія етики, яка означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості.

Честь – поняття моральної свідомості й категорія етики, що включає в себе моменти усвідомлення індивідом свого суспільного значення й визнання цього значення з боку суспільства.

Знання — форма існування і систематизації результатів пізнавальної діяльності людини.